Kreditní karta online je v nabídce několika bank a nebankovních společností. Do budoucna však ale budou kreditní karty online nabízete všechny finanční instituce. V zahraničí je kreditní karta online zcela běžnou záležitostí. Takže to časem dojde i k nám.

Co je to kreditní karta ?

Kreditní karta vám umožnuje platit v obchodech kartou jakoby na dluh. Na kreditní kartě máte sjednaný určitý limit, tedy kam až můžete jít do mínusu. Vždy je tam také dlouhé bezplatné období a po toto období neplatíte společnosti žádné úroky. Po dobu bezplatného období se jedná o půjčení peňez bez úroku. Vysoké úroky začnou naskakovat až ve chvíli, kdy peníze nesplatíte včas v bezplatném období. Je tedy třeba umět kreditku správně používat.

Kreditní karta online přes internet

Pro hodně lidí je lákavé poskytování kreditních karet online přes internet. Některé finanční instituce již tuto možnost nabízejí. Pak stačí vyplnit žádost o kreditní kartu na internetu. Většinou je třeba mít zavedený běžný účet u nějaké banky, dále je třeba okopírovat 2x doklady o vaší totožnosti. Smlouvu k podpisu vám často doveze kurýr. Některé banky, ale stále požadují pro podpis smlouvy návštěvu kamenné pobočky.

Dozvíte se jak vysoké bude úvěrový limit ?

Většina finančních institucí vám neřekne dopředu, jak vysoký bude váš úvěrový limit u kreditní karty online. Můžete tedy žádat o nějaký úvěrový limit a oni vám pak mohou schválit pouze o hodně nižší úvěrový limit. Který pro vás bude stejně hodně nízký a budete muset zase shánět jinou kreditku.

Kreditní karta online a její výhody

Kreditní karta online má tyto hlavní výhody:

  • žádost můžete podat z pohodlí domova přes internet
  • nemusíte se trmácet na kamennou pobočku
  • ušetříte čas, který můžete věnovat něčemu jinému.