Platba kartou přes internet zatím není v České republice tak rozšířená, ale platba kartou přes internet bude do budoucna stále častějši a bude tedy více využivaná.

Platíme kartou přes internet

Když si koupíme nějaké zboží v internetovém obchodě, tak máme hněd několik možností jak můžeme zboží zaplatit. V dnešní době většina lidí využívá dobírku, to znamená že peníze zaplatíte poštákovy při převzetí balíčku. Platba za zboží platební kartou je stále hodně málo použivaná. Tuto možnost zatím využívají především mladší generace.

Placení kartou přes internet bude stoupat

Do budoucna se bude podíl zboží zaplaceného kartou stále více zvyšovat. Přece je u dobírky musíte taky platit doběrečně. Dobírku je dobré využívat u neověřených eshopů. Mladá generace bude postupně dorůstat a s tím bude růst i podíl plateb kartou přes internet.

Co je potřeba k platbě přes internet ?

K platbě kartou přes net potřebujete hlavně, aby jste měly povolené platby přes internet. Některé banky to mají zakázané a musí si tyto platby přes internet povolit. Pro zaplacení pak stačí zadat číslo vaší karty, dále pak datum kdy skončí této kartě platnost. Zadá se také tzv. CVV2/CVC2 kód, které najdete na zadní straně karty (tam kde je váš vzorový podpis). Poté to odešlete a platba by měla dorazit.